Programme

18 OCTOBER (Thursday)

OPENING CEREMONIES – Saat 18.00

OPENING FILMS  – “Tarihi Canlandırmak” (‘Reliving History’)

÷÷÷÷÷
Govan Genç (Govan Young)
Jerash Savaşı (Battle of Jerash)

 

19 OCTOBER (Friday)

10.00-12.00    “Arkeolojiye Giriş”   (‘Archaeology 101’) 

Hakkari’nin Gizemli Taşları (The Mysterious Stones of Hakkari)

Loch Paible Müzik Klipi- (Loch Paible Music Video) 

Devlerin Omuzlarında Durmak (Standing on the Shoulders of Giants)

Channnerwick Brock (Channerwick Brock)

÷÷÷÷÷

Filmlerden sonra yönetmen Bahriye Dal ve arkeolog – yönetmen Tanya Venture ile sohbet.

 

13.00-15.00

 “Geçmişten Günümüze: Devam Ettirilen Gelenekler”
(
“From Past to Present: Ongoing Traditions) 

Koncolos (Koncolos)

Gelin (Bride)

 Başmelek Mikail’in Kadınları  (Women of Archangel Michael)

Hermana  (Hermana)

÷÷÷÷÷

Filmlerden sonra yönetmen-arkeolog Enver Arcak ile sohbet.

 

15.30-16.30

“Okulda Arkeoloji ve Kültürel Miras”
(
“Archaeology-cultural heritage in the classroom) 


Govan Genç 
(Govan Young)

÷÷÷÷÷

Filmden sonra yönetmen David Archibald ile sohbet ve Foça hakkında bir sunum. 

 

17.00-18.30

“Doğa ve Kültür: Sürdürülen Gelenekler”
(
“Nature and Culture: Continuing Traditions)


Hasat: Kırsal İspanya Antolojisi
(Harvest: A Rural Spain Anthology)

Matera – Ekmeğin Şehri (Matera – City of Bread) 

Kökenlerimiz (Our Roots)

Çırak (The Apprentice)

Flamingonun Pembeleştiği Yer (Where Flamingos Turn Pink)

÷÷÷÷÷

Filmlerden sonra biyolog Esra Kartal ile bir söyleşi 

 

20.30  

“Müzik ve Ege” (Music and the Aegean)

Ta’riz: Dişe Diş, Söze Söz  (Ta’riz: Tooth for a Tooth, Word for a Word)

Koyunadası (Oinousses Island)

÷÷÷÷÷

Filmlerinden sonra yönetmen Sezer Ağgez, yönetmen Sibel Göloğlu ve yapımcı-sunucu Savaş Karakaş ile sohbet.

 

20 OCTOBER (Saturday)

12.00-13.30

 “Tarihi Korumak” (‘Preserving History’)

 Bauhaus Pencereleri  (Bauhaus Wiindows)

Meur Yanık Höyüğü Taşıma (Moving Meur Burnt Mound)

Çiftçi ve Tarihöncesi Uzmanı Türünün Son Örneği  (The Last Farmer-cum-Prehistorian)

÷÷÷÷÷

14.00-16.00

“Deniz ve Biz” (‘We and the Sea’)


Adadan Hikayeler:  Tuzla Tavaları
(Tales from the Island: Salt Pans)

Ciano: Bir Balıkçının Hikayesi (Ciano: A Fisherman’s Tale)

Akvaryumda Sessiz, Sakin (Peace and Quiet in the Aquarium

Cam Yeniden Cam (Everglass)

÷÷÷÷÷

Filmden sonra yönetmen Tayfun Belet, Sibel Göloğlu ve Savaş Karakaş ile sohbet.

 

17.00-18.30

 “Deneysel Belgesel: Belleğin Sürekliliği”
(
Documentary Experiments: The Persistence of Memory)

Benzersiz bir Bahçe (A Singular Garden)

 İnanmalısın (You Gotta Believe)

Uzaklığın Yakınlığı (Immediacy of Distance)

 Palmira: Yaratılan Şehir (Palmyra: The Invented City)

Sakura: Arketipsel bir Yolculuk (Sakura: An Archetypal Journey)

÷÷÷÷÷

20.30

 “Türkiye’nin Öteki Köşesinde” (From the Other Corner of Turkey)

Katman (Layer)

÷÷÷÷÷

Filmlerden sonra yönetmen Melek Taylan ve arkeologlar Gül Pulhan ve Stuart Blaylock ile sohbet.

 

 

21 OCTOBER (Sunday)

10.30-12.30

 “Tekrar” (Again)

Çiftçi ve Tarihöncesi Uzmanı Türünün Son Örneği  (The Last Farmer-cum-Prehistorian)

Katman (Layer)

÷÷÷÷÷

13.30-14.30

“Kültür ve Turizm” (Culture and Tourism)

Meur Yanık Höyüğü Taşıma (Moving Meur Burnt Mound)

Karmate (Water Mill)

Matera – Ekmeğin Şehri (Matera – City of Bread)

 Caserta – Kraliyet Sarayının Sofrasında (Caserta – Dining at the Royal Palace)

÷÷÷÷÷

Filmlerden sonra yönetmen/ yazar-aşçı Angelica Vigilante ile sohbet.

 

15.00-16.00

“Arkeolojinin Karanlık Yüzü… ” (Archaeology’s Dark Side…)

Tanrıların Yağmacıları (Looters of the Gods)